RSS

Teğet Geçtim :)

22 Mayıs 2013 ~ Emre FIRAT — Genel

Bu dönem vizelerin ortalamasının yüksek olması ve benim düşük almam sonucu, finalden çoğu öğrencinin yüksek alması halinde 100 alsam bile geçemeyeceğim bir ders sorunum vardı. Bunun sebebi dersin kredili yani çan sistemi ile geçilebilen bir ders olmasıydı. Dersin not ortalaması oldukça yüksek olduğundan çan 85’in üzerinde oldu. Final ortalaması da yüksek olacağından geçemeyecek ve devre kaybı yaşayarak seneye mezun olmak zorunda kalacaktım.

Sınava son 20 dakika kala kendi sınıfımdaki arkadaşlarım ve D sınıfından bulunan arkadaşlarım bu durumdan mağduriyet yaşayan ben ve diğer iki arkadaşımız için, sınavdan büyük çoğunluğunun 90 ile 100 arasında alabilme şansları olmasına rağmen aralarında anlaşarak 40 puanın altında alıp bütünleme sınavına kalma kararı aldılar. Sınav sonuçları açıklandığında koca bir sınıfın bu fedakarlığı göstererek bütünleme sınavına kalmaları bizim için oldukça faydalı oldu. Bunun sonucunda geçme katsayısı, yani geçme notu oldukça düşerek bu dersi aldığım not ile geçmiş oldum.

Eğer bu arkadaşlarımız bütünleme sınavına kalıp notu aşağı çekmeselerdi 100 alsak dahi geçemeyecek ve %99 ihtimalle devre kaybı yaşayacaktık.

Bugün(22 Mayıs Çarşamba) yapılan bütünleme sınavına girerek hepsinin yüksek notlar alarak dersi geçtiler.  Yapmış oldukları bu yardımları için 2/B sınıfına ve en büyük paya sahip 2/D sınıfında bulunan tüm devrelerime teşekkür ediyorum.

Ellerinize sağlık 🙂

"Teğet Geçtim :)" yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir